Fundacja Wszelkich Możliwości powstała w październiku 2020 roku, aby pokazywać nową, nieznaną wielu drogę rozwoju. Fundacja skupia się na 2 aspektach aktywności fizycznej dzieci, młodzieży i dorosłych - organizacji zajęć nurkowych dla osób od 8 roku życia i propagowaniem tradycyjnych japońskich sztuk walki. Fundacja Wszelkich Możliwości prowadziła i prowadzi regularne treningi szermierki samurajskiej od września 2021 roku oraz regularne treningi jiu-jutsu dla dorosłych od września 2022. Jedna z grup ma na celu w szczególności przeciwdziałać pogarszaniu się stanu psychicznego w naszym społeczeństwie. Fundacja zorganizowała otwarte seminarium cięcia dla adeptów innych szkół szermierki samurajskiej. Fundacja organizowała i organizuje pokazy podczas festiwalów kultury japońskiej i w Domach Kultury np. Hanami, Matsuri czy Dzień Japoński w Muzeum Azji i Pacyfiku. Fundacja organizowała i organizuje cykle bezpłatnych treningów szermierki samurajskiej. Fundacja dodatkowo pomaga w organizacji i przeprowadzeniu bezpłatnych zajęć nurkowych dla dzieci w południowej Polsce. W 2023 roku Fundacja w ramach szkoły Kenseikan utworzyła grupę "Zatoichi", dedykowaną osobom z niepełnosprawnością wzroku. Kadrę stanowią instruktorzy i uczniowie widzący - wolontariusze. Fundacja prowadzi również kursy pierwszej pomocy przedmedycznej. Nasi instruktorzy przeszkoleni są z pierwszej pomocy, Fundacja posiada OC od prowadzonej działalności.

DR GRZEGORZ FURGAŁ

Fundator

Ekspert marketingu usług prawnych, były dziennikarz, specjalista od komunikacji w mediach społecznościowych, doradca Prezydium Krajowej Rady Radców Prawnych ds. public relations i marketingu, doktorant na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego badający wpływ mediów społecznościowych na komunikację i marketing radców prawnych i adwokatów. Od kilkunastu lat działa na rynku profesjonalnej komunikacji, od 2009 roku pracuje z prawnikami, doskonaląc ich komunikację z otoczeniem oraz budując rozwiązania marketingowe. Pomysłodawca i główny instruktor szkoły nurkowania Dive Rangers, przeszkolił już wielu dorosłych nurków oraz prowadzi zajęcia z dziećmi od 8 roku życia w ramach. Jest instruktorem Master Scuba Diver Trainer MSDT PADI nr 424578, NAUI Instructor nr 63042 oraz Instruktorem SSI. Posiada również wiele instruktorskich specjalizacji nurkowych w ramach organizacji Professional Association of Diving Instructors oraz National Association of Underwater Instructors. Jest również nurkiem technicznym. Prowadzi w Polsce kursy dla początkujących, dla zaawansowanych oraz specjalizacje poszerzające wiedzę i umiejętności nurków.

Zarząd Fundacji

Krzysztof Barczak

Prezes Zarządu

Absolwent Collegium Civitas, licencjat ze spec. Studia Azjatyckie, magister ze spec. Dyplomacja Publiczna. Od 2013 nauczanie stało się jego zawodem, choć epizody prowadzenia zajęć zdarzały się wcześniej. Instruktor tradycyjnych japońskich sztuk walki z czarnymi pasami w różnych dziedzinach, Instructor Development Course Staff federacji nurkowej PADI, nurek techniczny NAUI, instruktor pierwszej pomocy przedmedycznej. Pracował w kraju i za granicą, zebrana wiedza, śmiałość w podejmowaniu decyzji i kreatywność w parze z naciskiem na jakość, pomagają mu kierować działaniami Fundacji. Sympatyk Japonii, wiele lat poświęcił nauce języka, której używa w komunikacji z nauczycielami Z Kraju Kwitnącej Wiśni. Pomysłodawca zajęć dla poprawy zdrowia psychicznego "Lepsze Jutro", oraz pomysłodawca i twórca metodologii nauczania grupy "Zatoichi", skierowanej dla osób niewidomych i słabowidzących.

Bartłomiej Szczypek

Wiceprezes Zarządu

Ekspert w dziedzinie sztuk wizualnych, montażu i edycji video, specjalista do spraw marketingu, w tym social media, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego kierunku socjologia, licencjonowany Grafik Komputerowy. Od wielu lat zajmuje się tworzeniem treści graficznych w biznesie, szlifując swoje umiejętności zdobyte głównie własną pracą jak i kończąc liczne kursy kierunkowe, studium grafiki. Dzięki bogatemu doświadczeniu jakie zdobył pracując w branży ubezpieczeniowej (jedna z aktywności zawodowych, jakimi od lat się zajmuje), zdobył biegłość w komunikacji międzyludzkiej, pozwalające skutecznie nawiązywać kontakty biznesowe i społeczne. Od 2022 roku posiadacz stopnia mistrzowskiego w szermierce japońskiej stylu Nakagawa Ryū Battōjutsu, instruktor i koordynator w Szkole Szabli Japońskiej KENSEIKAN.

Rada Fundacji

Hubert Tomaszewski

Na co dzień Dyrektor Seniorskich Kadr Narodowych w Polskim Związku Piłki Siatkowej. Z zamiłowania dyplomata i lingwista. W pracy hołduje zasadom skutecznego wprowadzania jakości jako priorytetu w systemie zarządzania. Po pracy miłośnik dobrego, białego wina i orientalnej kuchni Wschodu - Bilskiego i Dalekiego. Absolwent Zakładu Arabistyki i Islamistyki Instytutu Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych (MAS - Master of Advanced Studies) na kierunku Europeistyka na Uniwersytecie Wiedeńskim. Pierwsze zawodowe szlify zdobywał w Konsulacie RP w Stambule, gdzie w latach 2001 – 2005 pełnił funkcję Wicekonsula. Do pracy w siatkówce został skaperowany w 2006 roku przez ówczesnego trenera reprezentacji kobiet, dwukrotnego Mistrza Europy – Andrzeja Niemczyka i od tamtej pory zajmuje się seniorskimi kadrami narodowymi, gdzie skutecznie łączy nabyte umiejętności z zakresu zarządzania i organizacji pracy z wyniesionym z dzieciństwa zamiłowaniem do sportu. Za swoje zawodowe osiągnięcia został dwukrotnie odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Zasługi – Srebrnym w 2014 roku i Złotym w 2018 roku, a także Złotą Honorową Odznaką PZPS w 2016 roku. Jego predyspozycję i zaangażowanie doceniła także Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej (CEV) nominując go co rok od 2015 na stanowisko Delegata Technicznego CEV nadzorującego rozgrywki między innymi Siatkarskiej Ligii Mistrzów. Posiadacz szeregu dyplomów językowych i certyfikatów, a w tym: certyfikat „Organizacja i zarządzanie związkiem sportowym” wydany przez Akademię Trenerską oraz certyfikat „Mistrz Ceremoniału Sportowego” wydany przez Polska Korporację Menadżerów Sportu. W życiu zawodowym silnie ukierunkowany na rezultaty, ambitny i obowiązkowy z ponadprzeciętną umiejętnością rozwiązywania problemów i odpornością na stres. Od 2022 roku adept Szkoły szermierki szablą samurajską KENSEIKAN ze stopniem uczniowskim 1 kyu. Poza tym instruktor tenisa oraz posiadacz zielonego pasa w judo.

Sylwia Kosik

Absolwentka warszawskiej japonistyki oraz stosunków międzynarodowych (UKSW). Z Japonią związana od prawie dwudziestu lat, zarówno w sferze zawodowej jak i hobbystycznej.
Sylwia zdecydowała się na stanie się częścią Fundacji, ponieważ jej misją jest pomaganie i wspieranie. Wierzy, że mimo nierównych szans i możliwości, wszyscy możemy dojrzeć i wykorzystać swój potencjał. Sztuki walki to droga, która jest nieustannym doskonaleniem się fizycznym i duchowym. Jako zawodowy coach, utytułowana zawodniczka i posiadaczka stopni mistrzowskich w karate i spochan, chciałaby towarzyszyć każdemu, kto dołączy do nas na tej drodze. Obecnie adept Szkoły szermierki szablą samurajską KENSEIKAN ze stopniem mistrzowskim 1 dan.